Un foc lăsat nesupravegheat a provocat incendierea gropii de gunoi din Galați
Un foc lăsat nesupravegheat a provocat incendierea gropii de gunoi de la marginea orașului Galați. La o săptămână de la declanșarea focului, încă mai sunt focare ce se aprind din loc în loc. Polițiștii au deschis dosar penal pentru distrugere din culpă și urmează să stabilească cine a folosit flacăra în apropierea deșeurilor.
14 May 2024, 14:43 (actualizat 14 May 2024, 14:44)