Ilie Bolojan și-a depus candidatura la șefia PNL și a anunțat echipa cu care vrea să conducă partidul după Congres

Ilie Bolojan și-a depus oficial candidatura la șefia PNL și a anunțat echipa cu care vrea să conducă partidul după Congresul extraordinar de mâine. Ciprian Ciucu s-a retras din cursa pentru funcția de prim-vicepreședinte, după dosarul deschis de DNA, iar Oana Gheorghiu și Dragoș Pîslaru s-au înscris în PNL și intră în echipa lui Bolojan. Analiștii spun că actualul lider liberal a preluat controlul partidului și pregătește o nouă poziționare politică, delimitată de PSD.

Bolojan despre convorbirea cu Weber: Am discutat despre situația politică din România, fondurile europene și reforme

Premierul interimar, Ilie Bolojan, a precizat că discuția purtată joi cu președintele Partidului Popular European, Manfred Weber, a vizat situația politică din România, fondurile europene și reformele pe care trebuie să le facă țara noastră în continuare, subliniind că România are nevoie de continuarea reformelor, de creșterea competitivității și de modernizare.

Ultima Oră

Cele mai citite