Miniștrii pleacă, 49 de secretari de stat și 21 de prefecți PSD rămân în funcție
Social-democrații au 49 de secretari de stat și subsecretari de stat, care au ajuns să ocupe funcții în urma acordului coaliției de Guvernare. După ce miniștrii social-democrați au demisionat, acești secretari de stat au rămas în Executiv și lucrează în continuare cu miniștrii și cu ceilalți colegi ai lor de la celelalte partide, cu toate că PSD a ieșit din guvern.
24 April 2026, 15:52 (actualizat 24 April 2026, 19:53)