Vremea se anunță perfectă la munte în minivacanța care se apropie. Se deschid pârtiile

Veste bună pentru pasionații sporturilor de iarnă. Cei care merg la munte în această minivacanţă vor avea ocazia să se bucure de zăpadă: pârtiile se vor deschide peste 2 zile. Staţiunea Predeal este rezervată aproape în totalitate, iar hotelierii fac ultimele pregătiri. Vremea însă se va încălzi spre finalul săptămânii, mai ales în sudul ţării. În unele zone se vor înregistra chiar şi 20 de grade.

A venit iarna la munte. A nins în Harghita, Bihor, Hunedoara şi Argeş. Salvamont: Drumeţiile sunt periculoase în această perioadă

Este iarnă în zonele de munte din România. Noaptea trecută a nins în Harghita, Bihor, Hunedoara şi Argeş şi a bătut vântul cu putere. Primul strat mai serios de zăpadă din acest sezon a luat prin surprindere turiştii de la pensiuni, care au fost nevoiţi să aştepte utilajele de deszăpezire pentru a pleca spre case. Până diseară la ora 18 este cod galben de vânt şi ninsori la munte. În zona Carpaților Orientali va continua să se depună zăpada.

Ultima Oră

Cele mai citite