După primul îngheț din sezon, străzile Capitalei sunt pline de gropi

Bucureștiul s-a umplut de gropi, după primul îngheț mai serios. Reprezentanții Administrației Străzilor din cadrul Primăriei Capitalei dau vina pe asfaltul învechit. Specialiștii au însă altă părere. Susțin că gropile au apărut din cauza calității slabe a covorului asfaltic și a lucrărilor de mântuială.

Maşini înghiţite de o groapă în asfalt la Bruxelles

Un incident inedit s-a petrecut în inima cartierului european din Bruxelles: pământul s-a surpat brusc, înghiţind două maşini. Cauza alunecării de teren este o înfiltraţie cu apă. Ce s-a întâmplat cu maşinile căzute şi cu groapa din asfalt aflăm de la Lucian Pîrvoiu.

Ultima Oră

Cele mai citite