Din culisele G7: Regina Elisabeta a II-a a facut glume cu liderii prezenți la summit

Poza de familie a marcat începutul reuniunii la vârf a grupului celor 7 state puternic industrializate. Este prima întâlnire G7 de la începutul pandemiei și prima vizită în Europa, în calitate de președinte, a lui Joe Biden. Regina Elisabeta a două a fost în centrul evenimentului pe care l-a colorat cu o ținută înflorată și glume.

Reuniunea G7 de la Biarritz, la final. Emmanuel Macron și Donald Trump consideră că întâlnirea a fost un succes

Reuniunea G7, de la Biarritz, s-a încheiat cu un bilanț considerat pozitiv de președintele Franței, Emmanuel Macron. Inegalitățile economice, protejarea mediului și ecologia, taxarea marilor platforme care promovează conținut digital, situația din Libia și Iran, precum și incendiile din jungla amazoniană - nimic nu a fost lăsat la întâmplare. Cu detalii, corespondentul nostru în Franța, Mihaela Antoche.

Ultima Oră

Cele mai citite