Singurătatea este la fel de nocivă ca și consumul de 15 țigări pe zi
Când nimic nu se mai împarte la doi și fiecare pas e însoțit de singurătate, apare boala. Spun specialiștii care demonstrează că singurătatea este la fel de nociva ca și consumul de 15 țigări pe zi. România lui 2019 nu face excepție. Din ce în ce mai mulți oameni singuri își duc cu greu depresia pe picioare. Cei mai vulnerabili sunt bătrânii. Potrivit sondajelor un bătrân din doi se simte singur, inutil și neajutorat.
5 April 2019, 10:01