Interes crescut din partea populației pentru programarea la vaccinare. Fostul președinte Traian Băsescu s-a vaccinat împotriva coronavirusului la câteva ore după premierul Florin Cîțu

La o zi după șeful statului, s-a vaccinat și premierul Florin Cîțu, îmbrăcat cu un tricou cu un mesaj de încurajare pentru populație. Abia aici apar probleme. De vineri, de când s-a deschis platforma informatică, în Capitală s-a fost atins capacitatea maximă și nu se mai pot face programări. La fel și la Cluj. Pfizer, care produce primul serul ajuns în România ne dă o veste proastă - în următoarea perioadă va reduce livrările către Europa.

Florin Cîțu s-a vaccinat anti-COVID-19 la Spitalul Militar Central. Ce a declarat premierul după ce s-a imunizat

Premierul Florin Cîțu s-a vaccinat anti-COVID-19 la Spitalul Militar Central. În urmă cu o zi s-a vaccinat și președintele Klaus Iohannis, care a dat, astfel, startul celei de-a două etape a imunizării anti-COVID. În această etapă sunt incluse persoanele de peste 65 de ani, bolnavii cronici şi persoanele care lucrează în domenii considerate esenţiale, între care Administraţia Prezidenţială şi Guvernul.

Ultima Oră

Cele mai citite