Ministrul Radu Miruță, la Berlin: România rămâne angajată în apărarea flancului estic și a spațiului aerian NATO
Ministrul Apărării Naţionale, Radu Miruţă, a afirmat, miercuri, după întâlnirea pe care a avut-o cu omologul german, Boris Pistorius, că discuţiile au vizat, printre altele, priorităţile pe care cele două ţări le au pentru apărarea Flancului estic, creşterea investiţiilor în zona de apărare, programul SAFE şi menţinerea sprijinului pentru Ucraina.
28 January 2026, 19:45 (actualizat 28 January 2026, 20:49)