Moartea tragică a fetiţei de 2 ani din localitatea ieșeană Şorogari nu a rămas fără urmări. Astăzi, după efectuarea necropsiei, anchetatorii au schimbat încadrarea juridică a faptei şi o cercetează pe mama micuţei pentru rele tratamente aplicate minorilor şi ucidere din culpă.
Moarte suspectă într-o familie dintr-o localitate ieşeană. O fetiţă de doi ani a murit la 5 zile după ce mama a adus-o inconştientă la spital. Femeia spune că fetița s-a înecat în cada cu apă, însă medicii au descoperit pe corpul ei urme de lovituri. Rudele susțin că cea mică a fost victima unor abuzuri fizice. Poliţia şi angajații de la Protecţia Copilului anchetează cazul. Vă avertizăm că urmează detalii cu puternic impact emoțional!