Femeie abuzată de soțul de care voia să divorțeze, în Argeș. Victima obținuse ordin de protecție. Agresorul, arestat
Încă un caz de violență împotriva femeii arată că poliția gestionează cu greu și, de multe ori, tardiv astfel de situații. De această dată, agresiunea a avut loc în comuna Bogați, din Argeș, unde o femeie a fost abuzată fizic de soțul de care voia să divorțeze. Victima obținuse în instanță ordin de protecție, iar agresorul a fost arestat pentru 30 de zile.
12 November 2025, 15:03 (actualizat 12 November 2025, 18:16)