Doi medici de la Spitalul 'Gerota' din Capitală au dosar penal după ce au minţit în ancheta epidemiologică despre infectarea cu noul coronavirus

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 au deschis un dosar penal pentru zădărnicirea combaterii bolilor şi fals intelectual, după ce un medic de la Spitalul ''Dimitrie Gerota'', care ştia că a intrat în contact cu o persoană infectată cu coronavirus, a activat şi la alte spitale din Capitală.

Dosar penal pe numele fostului ofițer MAI, depistat cu noul coronavirus. Bărbatul a infectat inclusiv un medic de la spitalul Gerota

Dosar penal pe numele fostului ofiţer MAI în vârstă de 60 de ani depistat pozitiv cu COVID-19 în timp ce era internat la spitalul Dimitrie Gerota din Capitală pentru alte afecţiuni. Acuzaţia este aceea de zădărnicire a combaterii bolilor. Mai mulţi oameni au fost infectaţi din cauza lui, chiar şi un medic gastroenterolog de la spitalul bucureștean.

Ipoteză în cazul accidentului în care a fost implicat Daniel Chițoiu: mașina condusă de secretarul general ALDE a pătruns pe contrasens. Polițiștii au întocmit dosar penal

Controverse după accidentul în care a fost implicat fostul ministru al finanțelor Daniel Chițoiu. Un martor susține că mașina acestuia ar fi intrat pe contrasens și ar fi lovit în plin autoturismul în care se aflau trei persoane. Șoferul și pasagera din dreapta au murit, iar persoana de pe bancheta din spate a fost grav rănită. Fostul ministru este internat la spitalul Floreasca din Capitală. Polițiștii au deschis dosar penal.

Ultima Oră

Cele mai citite