Ministrul Digitalizării, la TVR: Când i se cere o ștampilă sau o copie după buletin și legea spune clar că e interzis, cetățeanul trebuie să-i atragă atenția funcționarului că încalcă legea

Ministrul Cercetării, Inovării şi Digitalizării, Sebastian Burduja, a declarat la TVR că România este în plin proces de digitalizare că și că se lucrează la un proiect care va fi gata într-un an de zile, prin care cetățenii se vor putea autentifica în relațiile cu orice serviciu public "la fel de simplu cum o fac astăzi în raport cu cu o bancă". Burduja a mai declarat că și Poșta Română este în plin proces de modernizare și digitalizare.

Ultima Oră

Cele mai citite