Reguli mai stricte pentru mașinile uzate aduse în țară. Buzoianu: Avem energie pentru a opri creativitatea infractorilor

Parcul auto din România este unul dintre cele mai vechi din Uniunea Europeană, în medie de peste 15 ani. Ne depăşesc doar Grecia, Estonia şi Cehia. Autoritățile vor să limiteze importul de maşini second hand şi să impună reguli mai clare pentru normele de poluare. Ministra Mediului a explicat, la TVR Info, că proiectul va mai suferi modificări, însă o persoană fizică nu va putea aduce în ţară mai mult de două maşini pe an.

Guvernatorul Deltei Dunării a fost demis. Ministra Mediului îl acuză că a supradimensionat structura de conducere

Guvernatorul Deltei Dunării a fost demis iar raportul din care rezultă că a făcut o serie de nereguli va fi trimis Agenției Naționale de Integritate și DNA. Diana Buzoianu, ministrul Mediului, îl acuză pe Bogdan Bulete că a supradimensionat structura de conducere și ar fi blocat intenționat proiecte europene. Fostu șef al administrației Deltei respinge acuzațiile.

Ultima Oră

Cele mai citite