Executivul a decis în sedinţa de Guvern de ieri desecretizarea mai multor documente din perioada comunistă, care au fost emise de structuri ale Departamentului Securității Statului. Astfel se încheie declasificarea ultimelor documente din perioada 1956 - 1989.