Europarlamentarul Viorica Dăncilă este propunerea PSD pentru funcția de premier

Cu unanimitate, PSD și-a găsit al treilea premier în doar un an! După demisia fulger a lui Mihai Tudose, liderii social-democrați au căzut de acord că europarlamentarul Viorica Dăncilă merită susţinerea pentru a ajunge în fotoliul de la Palatul Victoria. Dăncilă este șefa organizației de femei a PSD. Liderii partidului se arată încrezători că al treilea premier susţinut de ei după câştigarea alegerilor va fi cu noroc. "Este o femeie civilizată, deosebit de comunicativă", a subliniat Liviu Dragnea, care a adăugat că este omul "care nu s-a dezis niciodată de programul de guvernare".

Cei doi medici de la Colentina, rugaţi să revină asupra demisiei. I. Gobej: “În opt luni, am creat din nimic o secţie ultraperformantă”

Se caută soluţii pentru problemele de la Spitalul Colentina, dezvăluite odată cu demisiile de ieri ale celor doi medici neurochirurgi. Primarul Capitalei, Gabriela Firea vrea să-i convingă pe doctorii Gobej și Bică să revină asupra demisiei. Lui Ionuţ Gobej i-a propus chiar să preia interimatul Secţiei de neurochirurgie.

Ultima Oră

Cele mai citite