“Am murit de vreo două ori în viața mea”. Ozzy Osbourne, omagiat de fanii din toată lumea

Vestea morții lui Ozzy Osbourne a făcut înconjurul lumii. Fanii deplâng dispariția unuia dintre cei mai mari artiști din istoria rockului. Mulți s-au strâns la steaua acestuia de pe Aleea Celebrităților de la Hollywood, unde au depus flori. Vocalistul trupei Black Sabbath avea 76 de ani și suferea de Parkinson, dar și de alte boli, după o viață de excese. Totuși, muzicianul a reușit să mai urce o dată pe scenă pentru un turneu, acum câteva săptămâni.

Fotbalistul lui Liverpool, Diogo Jota, a murit într-un accident de mașină

Şoc în lumea fotbalului, după moartea fulgerătoare a lui Diogo Jota. Atacantul portughez, care juca pentru Liverpool, a murit într-un cumplit accident de maşină, în Spania. Diogo Jota şi fratele său mai mic, jucător în liga secundă portugheză, se aflau la bordul unui Lamborghini. Una dintre anvelopele maşinii a explodat în timpul unei depăşiri. Bolidul a ieşit de pe carosabil, după care a luat foc.

Ultima Oră

Cele mai citite