deces
Sarah Obama, pe care fostul preşedinte american Barack Obama o considera bunica sa, a decedat luni dimineaţa la vârsta de 99 de ani, într-un spital din Kisumu, în vestul Kenyei, a anunţat fiica ei, informează AFP.
A murit fostul primar al Iașiului, Constantin Simirad. Era internat la ATI după ce a fost diagnosticat cu COVID-19
Fostul primar al Iaşiului, Constantin Simirad, a murit, în cursul nopţii de duminică spre luni, la o săptămână de când a fost internat la Terapie intensivă la Spitalul de Neurochirurgie din municipiu, după ce a fost diagnosticat cu COVID-19.
Cornelia Catanga, cântăreaţa de muzică lăutărească, a murit din cauza COVID-19
Cornelia Catanga a murit, vineri, la Spitalul Universitar de Urgenţă Bucureşti. Cântăreaţa de muzică lăutărească, în vârstă de 63 de ani, a fost diagnosticată cu COVID-19.
Doliu în lumea filmului. Actorul George Segal a murit la 87 de ani. A jucat în peste 50 de filme timp de șase decenii și a fost nominalizat la Oscar și Globul de Aur
Actorul american George Segal, nominalizat în 1967 la premiul Oscar pentru cel mai bun actor în rol secundar pentru interpretarea sa din filmul "Who's Affraid of Virginia Woolf?", a murit marţi în California, la vârsta de 87 de ani, a anunţat site-ul Deadline.com, potrivit AFP.
Coronavirus | Norvegia investighează alte două decese înregistrate după vaccinarea cu AstraZeneca
Autorităţile norvegiene au informat luni că anchetează moartea a două persoane după inocularea cu vaccinul anticoronavirus produs de AstraZeneca şi care au prezentat un tablou clinic neobişnuit de tromboembolism, transmite EFE.
SFÂRȘIT TRAGIC | Un copil de 14 ani a murit după ce a fost lovit de tren. Echipajele medicale, sosite la fața locului, nu au mai putut face nimic să-l salveze
Sfârșit tragic pentru un adolescent de 14 ani din comuna constănțeană Valu lui Traian. Vă avertizăm, urmează informații și imagini care vă pot afecta emoțional.
Primul deces produs de COVID-19 în Cambodgia
Cambodgia a raportat primul caz de deces produs de COVID 19. Este vorba de un bărbat de 50 de ani care fusese testat pozitiv în urmă cu două săptămâni.
Un publicist american anunță că Ion Mihai Pacepa, cel mai vânat spion din lume, a murit răpus de COVID-19
Ronald J. Rychlak, publicist și avocat american, scrie că Ion Mihai Pacepa a murit la vârsta de 92 de ani, în SUA, răpus de COVID-19. ”COVID-19 a reușit ceea ce o recompensă de 2 milioane de dolari și asasinii plătiți de România nu au putut face. Ion Mihai Pacepa, „Mike” cum îi spuneau cunoscuții, a trecut la cele veșnice”, scrie publicstul.
Bărbatul cu arsuri prin electrocuţie transferat în Belgia la finalul lunii ianuarie a murit
Bărbatul de 51 de ani care, în data de 20 ianuarie, a suferit o arsură prin electrocuţie pe aproximativ 64% din suprafaţa corporală şi politraumatism prin cădere de la înălţime şi care a fost transferat la un spital din Belgia a murit, a informat luni Ministerul Sănătăţii.

