Pentru al doilea an consecutiv, România organizează la Washington o săptămână dedicată celebrării Parteneriatului Strategic cu SUA

Pentru a marca aniversarea Parteneriatului Strategic dintre România şi Statele Unite ale Americii, Ambasada României la Washington va organiza, în perioada 7-13 iulie 2023, o serie de evenimente de diplomație culturală, parte a unui program mai amplu desfășurat anul acesta sub sloganul: “România - SUA: Un parteneriat pentru viitor - Celebrăm talentul românesc”.

Ultima Oră

Cele mai citite