Localnicii din Curtea de Argeș au ajuns în pragul disperării: bacteria periculoasă, din nou în rețeaua de apă

Un nou mesaj Ro-Alert pune pe jar locuitorii din Curtea de Argeş şi din cele trei comune apropiate. Autorităţile au depistat bacteria periculoasă Clostridium în două probe de apă recoltate la începutul săptămânii. Localnicii sunt revoltaţi că de peste patru luni se chinuie să care bidoane, iar acum nu pot folosi apa din reţea nici măcar pentru igiena personală sau prepararea alimentelor.

Ultima Oră

Cele mai citite