În prima zi lucrătoare a noului an, mii de oameni au stat la cozi în toată ţara pentru a-şi achita dările. Mulți dintre ei nu ştiu să folosească platforma online sau nu au încredere. Autorităţile îi asigură că achitarea impozitelor de la distanţă este lipsită de riscuri. Bonificaţia de 10% poate fi obţinută până în ultima zi a lunii martie.