Patru persoane care s-au întors din Italia au fost amendate și alte două riscă dosar penal după ce au încălcat dispoziția de a nu părăsi domiciliul timp de 14 zile

Trei brăileni și trei gălățeni întorși în țară din Italia au intrat în atenția autorităților după ce au încălcat dispoziția de a nu părăsi domiciliul timp de 14 zile. Unul dintre ei este chiar bărbatul de 72 de ani confirmat cu coronavirus și care a ieșit din casă pe 3 martie. Alți doi au plecat peste graniță. Autoritățile i-au amendat pe patru dintre ei cu câte 10 mii de lei și spun că ceilalți doi riscă dosar penal pentru răspândire cu bună știință a bolii.

Ultima Oră

Cele mai citite