Un bebeluș cu COVID-19, internat în stare gravă la Spitalul de Copii Sfânta Maria din Iași. Mama şi sora geamănă sunt negative
Doi bebeluşi, suspecţi de COVID, sunt internaţi la Spitalul de Copii "Sfânta Maria" din Iaşi. Este vorba despre două gemene, în vârstă de o lună şi jumătate, care au fost transferate de la spitalul din Fălticeni, după ce starea uneia dintre ele a devenit foarte gravă. Testele au stabilit că are Covid 19 şi că se impune tratament de specialitate la Iaşi. Surioara ei şi mama sunt negative.
20 July 2022, 10:06