Patru copii au fost duși în stare gravă la un spital din Capitală, după ce bunica lor i-a spălat cu insecticid pentru a-i scăpa de păduchi. A fost deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă

Patru copii din Ţăndărei, județul Ialomița au ajuns în stare gravă la spital. Bunica lor i-a spălat cu insecticid, crezând că astfel îi va scăpa de păduchi. Cel mai mic dintre ei, care are doar un an, a fost afectat cel mai tare de substanţa chimică. Copiii sunt internați la ”Grigore Alexandrescu” și au fost stabilizați. Poliția a deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

O mamă şi cei trei copii ai săi au ajuns la Spitalul de Urgență Roman după ce ar fi mâncat jeleuri cu canabis

Membrii unei familii au ajuns direct la spital după ce au servit un desert. S-a întâmplat în județul Neamț, unde o femeie și cei trei copii ai ei au mâncat jeleuri aduse din afară țării. Imediat după masă au început să se simtă rău și au cerut ajutor la ambulanță. Cel mai mic membru al familiei a fost chiar internat, însă acum este în afară oricărui pericol. Medicii bănuiesc că dulciurile conțineau cannabis, dar așteaptă rezultatele de laborator.

Ultima Oră

Cele mai citite