În plin sezon turistic, o afacere la negru ia amploare. Mii de români îşi închiriază locuinţele cu ziua, dar nu îşi declară veniturile. Se întâmplă mai ales pe litoral. Fiscul estimează că această "afacere" aduce câştiguri de sute de mii de euro pe an și le-a pus gând rău celor care fac evaziune. Aşa că urmează mai multe controale.