Record de decese din cauza COVID-19 în SUA. Peste 2.500 de morți în ultimele 24 de ore
Statele Unite, care de mai multe săptămâni se confruntă cu o recrudescenţă a pandemiei, au deplâns marţi peste 2.500 de morţi din cauza coronavirusului în 24 de ore, un record de la sfârşitul lui aprilie, potrivit datelor raportate de universitatea americană Johns Hopkins, citate de AFP.
2 December 2020, 07:44