conflict
Zeci de mineri din Complexul Energetic Oltenia au refuzat să intre în schimb și au plecat pe jos, până la Târgu-Jiu, la sediul companiei, nemulțumiți de cum s-au finalizat negocierile salariale. După mai multe ore de discuții cu administrația, minerii au renunțat la greva foamei și au acceptat să plece acasă. Săptămâna viitoare, managerul companiei se va întâlni cu minerii pentru a le comunica măsurile luate în urma protestului.
Incident armat în Suedia. Patru persoane au fost rănite
Patru bărbați au fost răniți de gloanțe, în toiul nopții, pe principala stradă comercială unui oraș din sudul Suediei.
Mircea Geoană, invitat în emisiunea “Ultima ediţie”, duminică, de la 14.30, la TVR 1
Şase zile din şapte aflaţi ce scriu ziarele. Duminică, la TVR, vine “Ultima ediţie”. Punem în pagină subiectele săptămânii, de la 14.30.

