O joacă aparent nevinovată a provocat o adevărată dramă. Un copil din comuna ieşeană Bălţaţi a ajuns la spital, în comă, după ce s-a sugrumat cu o funie. Băiatul a vrut să îşi sperie o vecină. Copilul are 12 ani şi este internat acum la Terapie Intensivă.