Ceremonie la Guvern dedicată sportivilor medaliați în competiţii internaţionale. Ciucă: Când nimeni nu se mai aștepta să avem acest moment de satisfacție și de mândrie națională, voi ați reușit

Sportivii români care au revenit în ţară încărcaţi de medalii de la Campionatele Europene din Germania, dar și de la alte competiții din Serbia ori Egipt au fost primiți la Palatul Victoria. Ceremonia specială a fost organizată în prezența premierului, la o săptămână după ce niciun oficial nu i-a așteptat la aeroport pe campionii reveniți de la Munchen. Premierul a anunţat că şi premiile în bani pentru sportivii medaliaţi în ultima lună vor fi majorate cu 50%.

MTS: Limita de participare a spectatorilor creşte la 50% din capacitatea arenelor şi poate ajunge până la 100%

Ministerul Tineretului şi Sportului a anunţat, luni, că de la 1 iulie limita de participare a spectatorilor creşte de la 25% la 50% din capacitatea maximă a stadioanelor sau sălilor de sport şi poate ajunge până la 100%, dacă toţi participanţii fac dovada vaccinării împotriva SARS-CoV2 cu schemă completă, de la finalizarea căreia au trecut 10 zile.

Ultima Oră

Cele mai citite