Noua Comisie Europeană, condusă de Ursula von der Leyen, a fost votată de Parlamentul European și își începe mandatul la 1 decembrie

Noua Comisie Europeană a fost votată miercuri de europarlamentarii adunați în plenul de la Strasbourg. Echipa de comisari condusă de Ursula von der Leyen își va putea începe, în sfârșit, mandatul de la 1 decembrie, cu o lună mai târziu decât planul inițial. Amănunte despre prioritățile noii Comisii Europene în corespondența de la Lucian Pîrvoiu.

Ultima Oră

Cele mai citite