Circulaţia feroviară a fost redeschisă marţi dimineaţa între staţiile Drobeta Turnu Severin Mărfuri şi Valea Albă, în condiţii normale de trafic, a anunţat CFR SA.Traficul feroviar a fost închis luni, pe raza Regionalei CF Craiova, după ce un vagon din compunerea unui tren de marfă s-a răsturnat şi două vagoane au deraiat.