Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat că anul acesta va fi finalizat la Timișoara primul centru de arși gravi construit în România după Revoluție. Acesta estimează că începând din februarie 2026 vor fi tratați primii pacienți cu arsuri grave.
31 October 2025, 15:03 (actualizat 31 October 2025, 20:36)