9 mii de cazuri de gripă, în ultima săptămână. Ministrul Sănătăţii: S-a decis declararea stării de alertă epidemiologică
Numai în ultima săptămână au fost înregistrate peste 9 mii de cazuri de gripă. Situația este alarmantă în condițiile în care numărul îmbolnăvirilor crește de la o săptămână la alta. Ministrul Sănătății, Alexandru Rafila, a anunțat "stare de alertă epidemiologică". A subliniat, însă, că România nu va avea, în acest an, epidemie de gripă.
1 February 2024, 17:37 (actualizat 1 February 2024, 21:34)