Cel mai mare număr de decese din cauza COVID-19, din ultimele 55 de zile. Numărul îmbolnăvirilor crește dramatic, în țară apar noi focare, mai multe spitale nu mai fac față

România a înregistat marți cel mai mare număr de decese din cauza COVID-19, din ultimele 55 de zile. 31 de oameni infectaţi cu noul coronavirus au murit într-o singură zi şi s-au înregistrat alte 397 de cazuri noi de infectări. În ţară apar tot mai multe focare de infecţie, iar numărul îmbolnăvirilor creşte dramatic şi în rândul cadrelor medicale.

Ultima Oră

Cele mai citite