După ce au rămas blocaţi mai mult de nouă luni pe Staţia Spaţială Internaţională, doi astronauţi americani au revenit marţi seară pe Terra, punând astfel capăt unui foileton spaţial şi politic care a captivat lumea întreagă.
19 March 2025, 10:13 (actualizat 19 March 2025, 21:05)
Capsula Starliner a companiei Boeing părăseşte vineri Staţia Spaţială Internaţională (ISS), însă va reveni pe Pământ fără cei doi astronauţi ai misiunii pe care i-a transportat la plecare.
6 September 2024, 13:11 (actualizat 6 September 2024, 23:39)