22 de călugări budiști, arestați. Transportau peste 110 kilograme de canabis la aeroport

Autoritățile din Sri Lanka au anunțat că 22 de călugări budiști au fost arestați pentru deținerea a peste 110 kilograme de canabis – ilegal în această țară din Asia de Sud – pe aeroportul internațional din capitala Colombo, aceasta fiind cea mai mare captură de droguri realizată vreodată în acel terminal, scrie CNN.
Germania legalizează consumul de canabis / Foto: Pixabay

Laborator clandestin pentru producerea de haşiş şi ulei de canabis, descoperit în Vâlcea

Procurorii DIICOT au reţinut 11 traficanţi de droguri, trei femei şi opt bărbaţi, acuzaţi că fac parte dintr-o reţea care a înfiinţat mai multe culturi de canabis în judeţele Ialomiţa şi Argeş, dar şi un laborator clandestin într-o comună din judeţul Vâlcea, destinat producerii de haşiş şi ulei de canabis.

Ultima Oră

Cele mai citite