Coaliţia se organizează. PSD şi ALDE şi-au făcut regulamente de funcţionare
PSD şi ALDE rămân pe poziţii: guvernul nu are de ce să demisioneze. Au decis totuşi să se coordoneze printr-un regulament al coaliţiei, după ce co-preşedintele ALDE, Daniel Constantin, a dat de înţeles că liberal democraţii nu au ştiut nimic despre intenţia de adoptare a Ordonanţei 13. Pe de altă parte, Călin Popescu Tăriceanu i-a trimis o scrisoare preşedintelui Klaus Iohannis, în care îl acuză că încurajează protestele în scopul de a răsturna rezultatul alegerilor din decembrie.
6 February 2017, 21:05