Incendii în California. Lady Gaga, Kim Kardashian, Guillermo del Toro şi alte staruri, evacuate din Malibu. Ce au postat vedetele pe rețelele de socializare

Incendiul care afectează comitatul californian Ventura, care a determinat evacuarea localităţilor luxoase Malibu şi Calabasas, unde locuiesc numeroase vedete de la Hollywood, i-a obligat să-şi părăsească casele pe Lady Gaga, Kim Kardashian, Guillermo del Toro şi alte staruri, relatează EFE.Incendiul a afectat orașul Paradise, unde nouă persoane au murit, iar 36 de persoane sunt date dispărute.

Bunicule, ajută-ne, focul este la uşă! Un bărbat povestește cum soția și cei doi nepoți au pierit în incendiile din California

Șase oameni și-au pierdut viața în California, din cauza incendiilor de vegetație. Trei dintre victime făceau parte din aceeași familie: o femeie de 70 de ani și cei doi nepoți. Șapte persoane sunt date dispărute. În ciuda eforturilor pompierilor, flăcările se extind pe suprafețe tot mai mari. 50.000 de oameni au fost evacuați.

Ultima Oră

Cele mai citite