Scandal între autoritățile locale și centrale pe tema operelor lui Brâncuși de la Târgu Jiu. Primarul acuză Ministerul Culturii că a alocat o sumă derizorie pentru întreținerea și conservarea lucrărilor - doar 2000 de lei. Îl contrazice însă fostul manager al centrului Brâncuși, dar și ministrul, care anunță că va trimite corpul de control la Târgu Jiu, din cauza numeroaselor probleme cu proiectele aflate în derulare.