Noi proteste în sănătate. Aproximativ 200 de persoane au demonstrat în fața Ministerului Muncii
Angajații din sistemul sanitar au ieșit, luni, din nou în stradă. Reprezentanții celui mai mare sindicat din sistemul sanitar, Federația Sanitas, au pichetat Ministerul Muncii. Protestele vor continua toată săptămâna. Medicii, asistentele, infirmierele, brancardierii, dar și angajații din alte domenii, sunt nemulţumiţi că le vor scădea veniturile, din cauza modificărilor legislative ce vor intra în vigoare la 1 ianuarie.
2 October 2017, 11:20