Acţiune de amploare a poliţiştilor, azi-noapte, în Capitală. Zeci de şoferi au fost amendaţi sau au rămas fără permise de conducere. Agenţii de la Brigada Rutieră au organizat mai multe filtre pentru a-i prinde pe cei care conduc băuţi sau drogaţi.
Viteză mare şi şosele umede: o combinaţie care, de multe ori, s-a dovedit mortală pentru şoferi. În încercarea de a tempera avântul conducătorilor auto şi de a preveni accidentele grave, poliţiştii de la Rutieră au ieşit astăzi în trafic şi au dat amenzi vitezomanilor.