100 de turiști au rămas blocați în Alpii italieni, după un accident de teleferic. Mai mulți oameni au fost răniți
100 de turiști, între care 3 români, au rămas blocați în Alpii italieni, pe vârful Muntelui Moro, la 2.800 de metri, după ce una dintre cabinele telefericului s-a lovit de un parapet la sosire. Mai mulți oameni au fost răniți.
30 December 2025, 16:08 (actualizat 30 December 2025, 20:59)