Acuzații de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență din Târgoviște. Un bebeluș de o lună a murit după ce ar fi primit o perfuzie greșită

Părinții unui copil din Pucioasa îi acuză de malpraxis pe medicii de la Spitalul Județean de Urgență din Târgoviște, după ce bebeluşul lor de o lună a murit. Oamenii spun că cel mic ar fi primit o perfuzie greșită şi a fost lăsat nesupravegheat o oră, timp în care starea sa de sănătate s-a agravat. Cadrele medicale ar fi pretins bani pentru o operatie.

Ultima Oră

Cele mai citite