Părinții unui copil din Pucioasa îi acuză de malpraxis pe medicii de la Spitalul Județean de Urgență din Târgoviște, după ce bebeluşul lor de o lună a murit. Oamenii spun că cel mic ar fi primit o perfuzie greșită şi a fost lăsat nesupravegheat o oră, timp în care starea sa de sănătate s-a agravat. Cadrele medicale ar fi pretins bani pentru o operatie.
Zeci de persoane au protestat, duminică seară, la Spitalul Judeţean de Urgenţă Argeş. Manifestaţia a fost organizată de părinţii unui bebeluş care a murit acolo, din cauza unei pneumonii contactate în maternitate. Oamenii au cerut reforme în sistemul de sănătate şi pedepsirea mai aspră a cazurilor de malpraxis.