Poliţiştii Secţiei Regionale de Poliţie Transporturi Timişoara (SRPTT) au ajutat, miercuri, o femeie care a născut pe peronul Gării de Nord din Timişoara, după ce aceasta intrase în travaliu.
Un bebeluș de trei luni din județul Cluj a fost salvat cu ajutorul unui dispecer ISU, care le-a explicat părinților prin telefon ce trebuie să facă. În momentul apelului, copilul era inconștient, întrucât se înecase cu lapte.