Mii de militari americani vor ajunge în Baza Mihail Kogălniceanu din Constanța
Câteva mii de militari americani vor veni în perioada următoare în Baza Mihail Kogălniceanu din Constanța. Ei îi vor schimba pe colegii lor care și-au încheiat misiunea de 9 luni în România. După ce Rusia a anexat ilegal Crimeea, în 2014, SUA au hotărât să întărească flancul estic al Alianței și au trimis militari inclusiv la Kogălniceanu.
5 July 2024, 09:40 (actualizat 5 July 2024, 11:07)