Al doilea bărbat care susținea că a fost torturat de polițiștii de la Secția 16, găsit mort. Ministrul Lucian Bode: Suferea de o boală incurabilă

Două dintre victimele polițiștilor de la Secția 16 au murit la distanţă de câteva săptămâni. Dacă într-unul dintre cazuri ar fi vorba de o boală gravă, membrii familiei celui decedat la sfârșitul săptămânii trecute vor să se facă cercetări amănunțite. Polițiștii bucureșteni au deschis deja un dosar penal. Iar ministrul de Interne asteaptă rezultatele verificărilor făcute de Corpul de Control.

Bărbat mort într-un centru de carantină. Anchetă la Bistrița-Năsăud

E anchetă în Bistrița Năsăud, după ce un bărbat a fost găsit mort într-un centru de carantină din județ. Acesta avea 51 de ani și a fost dus acolo sub pază, în urmă cu o săptămâna. Autoritățile locale au luat această măsură pentru că bărbatul nu a respectat izolarea la domiciliu după ce s-a întors din Germania.

Ultima Oră

Cele mai citite