Un bărbat a murit, după ce a fost consultat și trimis acasă de la Spitalul din Urziceni. Polițiștii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă și neglijență în serviciu

Cazul femeii care a născut pe stradă nu este singurul caz șocant de la Spitalul din Urziceni. Un bărbat de numai 31 de ani a murit, după ce, duminică seară, a fost consultat de medicii de gardă și a fost trimis acasă. Soția acuză neglijența criminală, iar polițiștii au deschis dosar penal pentru ucidere din culpă. Conducerea spitalului, pe de altă parte, susține că personalul a acționat corect și că bărbatul ar fi vrut el însuși să plece acasă.

Femeia rănită în accidentul de muncă de la Petromidia a murit

Angajata rafinăriei Petromidia grav rănită în urmă cu 5 zile, după ce a căzut într-un bazin cu azot, a murit la spital. Ea a fost resuscitată cu succes după accident, dar cu toate eforturile medicilor din spital, nu a supraviețuit. Colegul ei a murit imediat ce a fost scos din bazin.

Ultima Oră

Cele mai citite