Încă 13 km din Autostrada de centură a Capitalei, A0, au fost dați în folosință

Încă 13 km din Autostrada de Centură a Capitalei au fost dați luni în folosință. Acum, șoferii pot circula pe jumătate din semi-inelul sudic. Ministrul Transporturilor spune că, până în vară, va uni acest segment cu Autostrada Soarelui. Iar în iarnă, va uni Autostrada București-Constanța cu Autostrada București- Pitești.

Au început lucrările la autostrada de centură a Capitalei. Orban: Bucureștiul are nevoie de autostradă de centură nu de azi, nu de ieri, ci de cel puțin 15 ani

Au început oficial lucrările pentru construirea autostrăzii de centură a Capitalei. Este vorba de un lot de 16 kilometri din tronsonul de sud al viitoarei autostrăzi. Dar autorizația de construcție a fost emisă pentru doar 1,7 kilometri. Premierul Ludovic Orban, prezent la deschiderea oficială a lucrărilor, a declarat că autostrada de centură e vitală pentru București.

Ultima Oră

Cele mai citite