AUR este gata să preia guvernarea și propune un nume de prim ministru. Diana Șoșoacă, pregătită să se "sacrifice"
Suveraniștii anunță că vor să formeze noul guvern. Președintele partidului SOS, Diana Șoșoacă, spune chiar că "se sacrifică" să fie premier. Și AUR vine cu o propunere de premier, iar George Simion spune că este gata să stea la masa negocierilor cu toate partidele parlamentare.
19 December 2024, 17:35 (actualizat 19 December 2024, 18:49)