Politehnica București vrea să lanseze un nou program spațial national și începe o campanie de strângere de semnături

Universitatea Națională de Știință și Tehnologie Politehnica București a anunțat că intenționează să lanseze un nou program spațial național, cu obiectivul de a pregăti următorul astronaut român și de a poziționa România în 'avangarda inovației' aerospațiale europene. Pentru a obține susținere în realizarea proiectului, instituția de învățământ începe o campanie de strângere de semnături.

Ultima Oră

Cele mai citite